Absolvování vysoké školy – ano či ne?
Diskuzní fórum (povinná reklama)Je fakt, že absolventi vysoké školy mají menší problémy s hledáním vhodného zaměstnání, které by odpovídalo jejich kvalifikaci a rovněž jsou lépe mzdově ohodnocování než-li absolventi středních škol. Nicméně trend poslední doby vede k tomu, že vysokoškolské vzdělání má čím dál tím víc lidí a absolvování jedné vysoké školy již nestačí. Mnoho studentů nyní studuje dvě vysoké školy souběžně a během toho se snaží získávat praxi, aby měli významnou konkurenční výhodu na trhu práce. Právnická fakulta je příkladem vysoké školy, která nabízí velmi kvalitní vzdělání v oboru právo, jehož absolvent nalezne dobré uplatnění v advokacii či jako soudce. Naopak filozofická fakulta patří mezi ty vysoké školy, kde absolventi mají problém nalézt zaměstnání, jež by odpovídalo jejich kvalifikaci.
Lze však zkonstatovat, že lidé s vysokoškolským vzděláním mají vždy o něco větší výhodu oproti absolventům středních škol a rozhodnutí pro studium vysoké školy je rozhodně správným. To vše se i projevuje jak ve snazším vyhledáváním odpovídajícího zaměstnání, tak i v lepším platovém ohodnocení.