Na facebook mám pesimistický názor

Diskuzní fórum (povinná reklama)

Všichni jsme do tohoto procesu zapojení a možná si to ani neuvědomujeme. Socializace probíhá každým dnem. Jak plyne čas, jsme si postupně navzájem blíže a blíže. Díky moderním technologiím se nyní můžeme „přátelit“ s jakýmkoliv člověkem na celé planetě. Nyní si ale položme otázku, je to takto správné?

Kdysi dávno, ještě v dobách, kdy oblohou nelétaly miliardy mailů denně, lidé o sobě věděli v rámci vesnice či sousedního městečka. Pokud chtěli jeden druhému něco sdělit, řekli mu to zkrátka z očí do očí. Pokud se jednalo o delší vzdálenost, nezbývalo nic jiného, než osedlat koně a vydat se na dlouho cestu.

Nyní, v „době internetové a facebookové“ je vše mnohem jednodušší a pohodlnější. Pokud potřebuji něco vzkázat kamarádovi, jednoduše mu pošlu mail, sms nebo napíšu na facebooku status „dnes v osm sraz u piva“ a je to, není co řešit, snadné a rychlé. Právě to jsou ty největší pozitiva předávání informací a socializace dnešní doby, ale otočme kartu a podívejme se na celou věc z druhé, už ne tak veselé, stránky.

Největším problémem facebooku, twitteru a dalších podobných sociálních sítí je ten, že se pomalu ale jistě, i přes neustálé „sbližování“, vzdalujeme. Ano, tím, že místo osobního setkání a příjemného pokecu píšeme statusy, posíláme si textové zprávy a maily, často s neuvěřitelnými chybami v pravopise, ztrácíme schopnost klasické komunikace. V případě, že se socializace bude tímto způsobem vyvíjet i nadále, když to přeženu, za chvíli přestaneme mluvit a vše budeme řešit skrze internetové rozhraní a sociální sítě. A tak přeci dopadnout nechceme.

Byl příspěvek užitečný?

Klikněte na hvězdy pro ohodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím bez hodnocení. Buďte první kdo příspěvek ohodnotí.

Mrzí mě to.

Pomozte to zlepšit.

Lze něco opravit? Jak? Nebo bychom měli článek smazat? Proč?

Zanechat odpověď

Kolik je 13 + 2 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: