Jediný, kdo vidí svět realisticky, jsou lidé s těžkou depresí. Zjistili to neurologové

Diskuzní fórum (povinná reklama)

Věda a poznání

Nejsme schopní vidět budoucí rizika. 

Lidé nejsou schopní bát se opravdu budoucnosti – náš mozek se snaží špatné zprávy týkající se jí cenzurovat. Němečtí a britští psychologové to zjistili během rozsáhlého průzkumu.

Skupině dobrovolníků bylo v rámci psychologických testů předloženo 80 znepokojivých situací, které by je mohly potkat. Šlo o problémy jako smrtící nemoc, útok na jejich osobu a podobně. Poté, co vědci zaznamenali, za jak pravděpodobné lidé tyto situace považují, dostali testovaní lidé informace o tom, jak statisticky pravděpodobné takové události jsou. Testovaní občas pravděpodobnost podcenili, jindy je zase přeceňovali. Po nějaké době se vědci na pravděpodobnost stejných situací zeptali stejných lidí znovu.

Odpovědi byly překvapivé. Testovaní měli problémy změnit svůj odhad právě u průšvihů, které jsou statisticky nejpravděpodobnější. Zdálo se, že lidé si selektivně vybírají, jak pravděpodobné mají budoucí scénáře být – zapomínají přitom na to špatné a nebezpečné a dál si nesou spíš ty optimistické scénáře.

Svět za 18 let: zmizí polovina pracovních míst. Odepsaní jsou učitelé, vojáci i horníci

Více se múžete dočíst v celém článku Jediný, kdo vidí svět realisticky, jsou lidé s těžkou depresí. Zjistili to neurologové. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Věda a poznání.

Byl příspěvek užitečný?

Klikněte na hvězdy pro ohodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím bez hodnocení. Buďte první kdo příspěvek ohodnotí.

Mrzí mě to.

Pomozte to zlepšit.

Lze něco opravit? Jak? Nebo bychom měli článek smazat? Proč?

Zanechat odpověď

Kolik je 7 + 3 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: