Logicky a strategicky
Diskuzní fórum (povinná reklama)Jakákoliv hra je pro člověka zábavou, poučením, možností budovat si schopnost vyhrávat, ale i snášet prohru. Jako malé děti jsme se bavili různými hrami. Zřejmě nejčastěji to byla guma, vybíjená, basketbal, skákání a výčet. Každý jsme tyto hry věrně znali, ačkoli v jiném regionu se možná volali jinak. Momentálně statistiky říkají, že děti více tráví čas u počítače, jako hrou venku. Je to zřejmě ovlivněno i tím, že rodiče na děti nemají čas. I v minulosti se starali rodiče o práci, domácnost, no mohli děti klidně vystrojit ven na ulici, bát se o ně vůbec nemuseli. Pokud si samy nezpůsobily úraz, jistě jim nebyl způsobený jinou osobou. Jednou z her, která je oblíbenou mezi inteligentnějšími dětmi jsou hry šachy. Šachy jsou hra logická, strategická, podporující myšlení a trpělivost. Jedna hra může trvat i několik hodin. Ačkoliv by se zdálo, že při šachách není namáhané tělo jako při fyzické práci, není tomu tak. Třeba si uvědomit, že sezení na židli bez postavení několik hodin není snadnou záležitostí. Nemluvě o tom, že musíte sledovat každý krok. V opačném případě hrozí, že na straně poraženého budete právě vy. Pro šachy se používají šachové hodiny. Ty sledují čas a body, které protihráči mezi sebou mají. Vyhrává ten, kter dá mat, tedy znemožní podle pravidel pohyb soupeřových kamenů. Kameny nebo také figurky, jako jsou nazvány vycházejí ze středověké terminologie. Jejich jména jsou kůň, král, dáma, pěšák a jiné.