státní maturita 2013

Diskuzní fórum (povinná reklama)

Státní maturita 2013 evokuje u mnoha žáků středních škol spoustu otázek. Ta nejhlavnější by však mohla být formulována takto: je nová maturita opravdu tak nutná? Nebylo by lepší zostřit podmínky na středních školách průběžně. Zkrátka tak, aby žák nestrávil na škole čtyři roky a pak prostě odešel s neúspěchem. Státní maturita je bezpochyby skvělá myšlenka, ale také nás přivádí k tomu, zda je to i skvělé řešení. Podle mnoha žáků a pedagogů by mělo školství podlehnout několika zásadním reformám ohledně celé čtyřleté přípravy k závěrečné zkoušce a státní maturita by měla představovat pouze jakési objektivní ohodnocení soustavného a systematického učení žáků. Zkráceně – nová maturita by byla bezpochyby srdečně vítána, ovšem pod podmínkou, že by žáci měli možnost se celé čtyři roky kvalitně připravovat.

Byl příspěvek užitečný?

Klikněte na hvězdy pro ohodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím bez hodnocení. Buďte první kdo příspěvek ohodnotí.

Mrzí mě to.

Pomozte to zlepšit.

Lze něco opravit? Jak? Nebo bychom měli článek smazat? Proč?

Zanechat odpověď

Kolik je 12 + 2 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: