státní maturita 2013
Diskuzní fórum (povinná reklama)Státní maturita 2013 evokuje u mnoha žáků středních škol spoustu otázek. Ta nejhlavnější by však mohla být formulována takto: je nová maturita opravdu tak nutná? Nebylo by lepší zostřit podmínky na středních školách průběžně. Zkrátka tak, aby žák nestrávil na škole čtyři roky a pak prostě odešel s neúspěchem. Státní maturita je bezpochyby skvělá myšlenka, ale také nás přivádí k tomu, zda je to i skvělé řešení. Podle mnoha žáků a pedagogů by mělo školství podlehnout několika zásadním reformám ohledně celé čtyřleté přípravy k závěrečné zkoušce a státní maturita by měla představovat pouze jakési objektivní ohodnocení soustavného a systematického učení žáků. Zkráceně – nová maturita by byla bezpochyby srdečně vítána, ovšem pod podmínkou, že by žáci měli možnost se celé čtyři roky kvalitně připravovat.