Michal David: „Sebík kouká na koncert a křičí děda, děda!“

Diskuzní fórum (povinná reklama)

Zábava

Jak je to s tím vaším staráním o vnuka? To jste děda na plný úvazek?

Přejeme si s manželkou, aby dcera v New Yorku dostudovala humanitní vědy zaměřené na scenáristiku, produkci a fashion mode, a proto se o Sebíka staráme. Navíc vždycky dostane nějaké volno, tak za námi přijede. Naposledy tady byla tři týdny. Studium je na dva a půl roku, už jí zbývá jen rok, přičemž půl roku z toho může strávit v sesterské Florencii. To by pak třeba jezdila na víkendy domů.

Klára vaše hudební nadání bohužel nepodědila. Co Sebastian?

Říká se, že geny se dědí ob koleno. V případě Sebíka to asi bude pravda. Muzika se mu moc líbí, rád se dívá na DVD s mými koncerty. Stále křičí: „Děda, děda, děda!“ Jestli v něm něco bude, zjistíme až tak za rok, kdy mu budou tři. Je trochu pohodlný a všechno mu trvá déle. Teprve teď se rozmlouvá.

Museli jste mu nějak přizpůsobit dům?

Hostinský pokoj jsem musel nechat přestavět na dětský. Například postel má jako auto, skříňku jako benzínovou pumpu a tapety z filmu Cars. Když jsme mu pokojík poprvé ukázali, koukal s otevřenou pusou, zalezl do postele a už jsme ho z ní nedostali. Je to jeho zázemí a teritorium. Na zahradě jsem mu také nechal postavit prolézačky.


David 3

Michal s manželkou a dcerou.

foto: Soukromý archiv

Věnujete se mu víc vy, nebo manželka?

Oba stejně, víceméně jsme pořád s ním. Studio mám doma, tak si za ním vždycky odběhnu. Ještě nám pomáhá chůva Natálka, když si jde třeba manželka zahrát golf. Známe ji už dvacet let a Sebík si ji oblíbil.

Jak máte s manželkou rozdělené domácí práce? Je všeobecně známé, že rád vaříte.

Ovšem jen v případě, že má přijít návštěva. Pro rodinu moc často nevařím, to nechávám na manželce. Také se mi stará o agendu, dělá mi managerku a účetnictví, takže práce má hodně. S úklidem nám pomáhá Natálka a ještě k nám jednou týdně dochází zahradník, který pečuje o zahradu. Já se starám o umělecké věci.

Působíte jako velký pohodář. Dokáže vás vůbec něco rozčílit?

Mě jen tak někdo nevytočí. Snad jen blbci. Když cítím nějakou nespravedlnost a nemusí to být jen vůči mně. Třeba naposledy jsem cítil nespravedlnost vůči naší produkci v divadlu, když přišel amatér a začal nás kritizovat, jak to děláme špatně.


David 1

Michalovo poslední album je plné hitů v klasické podobě.

foto: Universal Music

Nedávno jste opět vydal hity 80. let. Co vás k tomu vedlo?

Už jsem je vydal několikrát v různých obměnách, teď jsem se rozhodl pro symfonickou formu. CD jsem spojil s turné se čtyřčlenným symfonickým orchestrem. Myslím si, že tyto písničky si zaslouží klasický háv, aby byly ži

Byl příspěvek užitečný?

Klikněte na hvězdy pro ohodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím bez hodnocení. Buďte první kdo příspěvek ohodnotí.

Mrzí mě to.

Pomozte to zlepšit.

Lze něco opravit? Jak? Nebo bychom měli článek smazat? Proč?

Zanechat odpověď

Kolik je 4 + 13 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: