Naši prapředkové se živili kůrou a dřevem. Měli na to zuby
Diskuzní fórum (povinná reklama)Kůra je velmi výživná.
Vědci tento poznatek publikovaný v časopise Nature označují za překvapivý. Konzumace tak tvrdé potravy nebyla dosud doložena u žádného jiného australopitéka. Informace o skladbě potravy antropologům významně napovídají o chování, zvycích a evoluci daného druhu.
Zástupci druhu Australopithecus sediba žili na jihu Afriky v době před asi dvěma miliony let a podle nových výsledků to vypadá, že před travinami, kterých měli ve svém okolí dostatek, dávali přednost konzumaci kůry a dřeva. Ve srovnání s ostatními australopitéky i dalšími ranými hominidy jde podle vědců o naprostou výjimku. Ostatní hominidé jedli spíše měkké traviny.
Lucy měla před miliony let souputníka. Chodil také vzpřímeně
Více se múžete dočíst v celém článku Naši prapředkové se živili kůrou a dřevem. Měli na to zuby. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Věda a poznání.