Naši prapředkové se živili kůrou a dřevem. Měli na to zuby

Diskuzní fórum (povinná reklama)

Věda a poznání

Kůra je velmi výživná.

Vědci tento poznatek publikovaný v časopise Nature označují za překvapivý. Konzumace tak tvrdé potravy nebyla dosud doložena u žádného jiného australopitéka. Informace o skladbě potravy antropologům významně napovídají o chování, zvycích a evoluci daného druhu.

Zástupci druhu Australopithecus sediba žili na jihu Afriky v době před asi dvěma miliony let a podle nových výsledků to vypadá, že před travinami, kterých měli ve svém okolí dostatek, dávali přednost konzumaci kůry a dřeva. Ve srovnání s ostatními australopitéky i dalšími ranými hominidy jde podle vědců o naprostou výjimku. Ostatní hominidé jedli spíše měkké traviny.

Lucy měla před miliony let souputníka. Chodil také vzpřímeně

Více se múžete dočíst v celém článku Naši prapředkové se živili kůrou a dřevem. Měli na to zuby. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Věda a poznání.

Byl příspěvek užitečný?

Klikněte na hvězdy pro ohodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím bez hodnocení. Buďte první kdo příspěvek ohodnotí.

Mrzí mě to.

Pomozte to zlepšit.

Lze něco opravit? Jak? Nebo bychom měli článek smazat? Proč?

Zanechat odpověď

Kolik je 13 + 2 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: