Anna Kulovaná: Osobně vrhám bačkorou a krájím jabka
Diskuzní fórum (povinná reklama)Jak trávíte Vánoce?
Klasicky, v kruhu rodinném. Vlastně je to každý rok vždycky znovu adrenalinová záležitost. Dohadování o tom, zda budeme u partnerových rodičů, či sami u nás doma, nebo u mojí mamky, nebo všichni u nás – tento model zvítězil loni a osvědčil se. Na Vánoce si ani tak nepřeji klid, jako spíš se zasmát, a to se většinou ve větší rodinné společnosti daří.
Dodržujete nějaké vánoční zvyky a tradice?
Miluju zvyky. Osobně vrhám za hlavou bačkorou proti dveřím, dlabu ořechy ze skořápek a pak do nich žďuchám na hladině lavoru plného vody. Také rozkrajuji jabka a běda, když spletu správný směr nakrojení a neobjeví se hvězdička. To potom rozkrajuji tak dlouho, dokud se mi nepodaří najít krásnou.
Co jste si přála od Ježíška?
Letos to byl šicí stroj, ale koupím si ho sama, to po nikom nemůžu chtít. Potřebuju si přece sama vybrat z nabídky a vůbec, dárky od mých blízkých mě vždy překvapí a potěší. To, co si vážně přeju, si splním spíš sama.
Kam vyrazíte na silvestra?
Na chalupu na Šumavě, vysoko v horách, tedy alespoň doufám, sníh a my, alkohol a petardy, asi spíš míň než víc. Zato oheň v krbu a scrabble či carcassonne to jistí.
Přejděme ale k vážnějšímu tématu. Váš otec spáchal sebevraždu, když jste byla malá. Maminka vás se sestrou vychovávala sama. Jak spolu všechny tři vycházíte?
Máme se rády. Aby ne, vždyť je přece důležité vycházet se svojí nejbližší rodinou. Ségru mám jen jednu, je to moje milovaná starší sestřička, která díky tomu, že žije na venkově, má na život přece jen jiný pohled než já jakožto městský živočich. Ty úhly pohledu spolu sdílíme, a to mě baví. Maminka je taky skvělá. Sice svá a občas originál k pohledání, jinou ovšem nemám, takže ji mám taky moc ráda.
Její postava v Ordinaci je mladá lékařka Erika. foto: TV Nova Jejím kolegou je v seriálu třeba Saša Rašilov. foto: TV Nova




S přítelem vychováváte tříletou dceru Žofinku. Chcete zůstat v Praze, kde jste se narodila, nebo byste ji raději vychovávala jako sestra někde v klidu na vesnici?
S přítelem žijeme sice v Praze, ale vlastně už spíš na okraji, tedy do centra relativně kousek a do přírody pár stovek metrů. Tak mi to vyhovuje. Netoužím po životě na vesnici odříznuté od civilizace. Ruch mám ráda vždy po ruce, stejně tak jako své kamarádky a koníčky. Také kina a kulturu vůbec a díky tomu, že Žofka půjde co nevidět do školky, tak jsem ráda, že i tu školku budu mít blízko.
Chtěla byste se vdát, nebo pro vás kus papíru není zas tak důležitý?
Brát se zatím nebudeme. Asi jsme předrželi chvíli, kdy to bylo aktuální, a od té doby už se to nanovo neaktualizovalo. Možná někdy v budoucnu.
Přejete si velkou rodinu se spoustou dětí, anebo zůstanete jen u Žofinky?
Určitě si přeji ještě alespoň jednoho potomka, už proto, aby Žofka měla parťáka do života. To je myslím veledůležité a také, aby všechna pozornost nebyla soustředěna jen na ni jedinou. Navíc mít dítě je poměrně obohacující zále&


