Intuice k vašim službám

Diskuzní fórum (povinná reklama)

Životní harmonie

Probudíte se s divným pocitem, že se stane něco hrozného, a vida, v Indii řádí zemětřesení! A co to zvláštní tušení, že řidič v pravém pruhu na dálnici do vás brzy odbočí, a on to za chvíli opravdu udělá? Vy s tím však počítáte a zabráníte havárii. Byla to intuice? Nebo se skrývá za prvním dojmem, že nový zaměstnanec bude namyšlený blb?

„Já jsem to říkal,“ bývá časté tvrzení pesimistů žijících v očekávání katastrof, a ty se někde dějí skoro pořád. Není tedy divu, že se občas s jejich divným pocitem potkají. Zkušení a pozorní řidiči mívají zpravidla dobrý odhad situace. Neznámého člověka zas podvědomě „přečtete“ z řeči těla. Ale někdy může být váš pocit chybný, protože používáte předsudky. Třeba nesnášíte nápadné brýle a každého jejich nositele hned hodíte do pytle arogantních nafoukanců. Takže jak to vlastně je?

Zprava, nebo zleva?

Intuicí neboli šestým smyslem jsme samozřejmě vybaveni všichni. Sídlí v pravé mozkové hemisféře a na rozdíl od rozumu operujícího nalevo nabízí řešení bez potřebného „certifikátu“, proč byste to měla udělat. Prostě to tak cítíte a basta. Pokud svým pocitům dokážete věnovat pozornost, hrozí však nebezpečná past, že se jimi necháte vyděsit nebo svést na scestí. Intuici je totiž třeba dostat do rovnováhy s rozumem. Samotné instinkty a intuice vás totiž mohou zavést mimo realitu, s pouhým rozumem zase jen naplňujete někým nalajnované šablony a vaše tvořivost i schopnost dělat to, co vás baví, časem zakrní.

Proto je třeba vždy věnovat pozornost momentálnímu okamžiku, tomu, co se odehrává kolem nás i ve vaší hlavě. Jen tak dokážete časem odlišit úzkostné obavy a předsudky od opravdových intuitivních zpráv, které jsou velmi nenápadné. Hledáte-li však návod na to, jak nedělat žádné chyby, ani sebelepší spolupráce pravé a levé mozkové hemisféry vás toho neuchrání, jen možná budou jiné, nebo méně fatální.

Umění, věda, ale i láska

S intuicí umějí pracovat především umělci, ale kupodivu i vědci. Ty často vede v rozumové práci a někdy se projeví třeba ve snu. Ve spánku vznikla řada významných objevů i uměleckých děl – podvědomí se totiž uvolní a má možnost utřídit nasbírané poznatky rozumu. Proto je třeba prokládat práci chvílemi opravdové relaxace, kdy necháte rozum odpočívat a myšlenky volně plynout. Takže si nevyčítejte, že si před zkouškou dopřejete třeba vyjížďku na kolečkových bruslích.

Více se múžete dočíst v celém článku Intuice k vašim službám. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Životní harmonie.

Zanechat odpověď

Kolik je 2 + 13 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: