Názor: Miss se nemusí jenom usmívat a mlčet

Diskuzní fórum (povinná reklama)

Zábava

Jejich organizátoři vám sice budou
donekonečna opakovat, že nejde
o krásu těla, ale když o tom budete
chvíli přemýšlet, ať to vezmete
z jakékoli strany, zjistíte, že to prostě
o těle je – a basta.

Tím spíše mě překvapilo, co se
stalo před nedávnem na Miss Earth
na Filipínách. Když se reprezentantky
Ruské federace Natálie Pěrevěrzevové,
modelky a Miss Moskvy 2010, zeptali,
je-li hrdá na svou zemi, odpověděla,
že rodné Rusko nadevše miluje,
a vyzdvihla i obrovský kulturní odkaz,
který její vlast světu dala.

Kromě
těchto otřepaných klišé ale prohlásila,
že současná Ruská federace je také
zemí, která velmi trpí, protože ji
nemilosrdně plundrují nenasytní,
chamtiví a nepoctiví lidé.

Ve své eseji
na webových stránkách soutěže
doslova napsala: „Rusko je tepna, ze
které odčerpává bohatství skupinka
vyvolených.“ A otevřeně a bez velkých
skrupulí mluvila i o dalších problémech
současného Ruska – o odlivu
inteligence do zahraničí, o sílícím
nacionalismu, o válkách na Kavkaze…

Za své vystoupení sklidila ostrou
kritiku. Většina ruských komentátorů
i veřejnosti je toho názoru, že Natálie
zostudila Rusko před celým světem
a že to, co provedla, je trestuhodné.

Více se múžete dočíst v celém článku Názor: Miss se nemusí jenom usmívat a mlčet. Nezabudněte si také pročíst ostatní články ze sekce Zábava.

Byl příspěvek užitečný?

Klikněte na hvězdy pro ohodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím bez hodnocení. Buďte první kdo příspěvek ohodnotí.

Mrzí mě to.

Pomozte to zlepšit.

Lze něco opravit? Jak? Nebo bychom měli článek smazat? Proč?

Zanechat odpověď

Kolik je 2 + 2 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: