Nebyla amnestie obchodem?

Diskuzní fórum (povinná reklama)

Nebyla amnestie obchodem?

Hrůza Klasovy amnestie nespočívá jen v samotném odpuštění grázlovin velkého kalibru. Klaus, jak píší jiní, skutečně uzavřel éru, kterou začal.

autor: SSoosay

Za něj se “privatizačně” krást začalo a na konci jeho éry se také všem udělí generální pardon. Hrůzná a nepřijatelná pro demokratické poměry je však skutečnost, potvrzující z Klausova pohledu, že kdo kradl, ale stál při mě – zůstal “ochráněn”. Být se mnou se vyplácelo a vyplatí. Jako by monarcha budoval “vládnoucí” třídu z těch, kdo jsou s ním. Vládnoucí proto, že ústředním problémem země je právě politika ovládaná kmotry. Kmotři jsou Klausovi pohrobci, za své peníze ochotně loajální – a se slzami v očích jistě hledí na svého bosse, že je “nezradí”.

Takový typ “vládnou třídy” je v demokracii nepřijatelný a protiústavní. Víme.

Nepočítám samozřejmě běžné onuce typu Nečase, který za chvilku života ve funkci by odletěl třeba na koštěti do pekel. Blbý je, že nás, jako premiér, tahá s sebou.

Můžeme si klást i otázku – jestli amnestie nebyla zobchodována? Jako rozlučka s úřadem ve zcela kmotrovském stylu: než půjdu – vezmu si něco na cestu. Nejasnosti kolem její přípravy – jako by tomu naznačovaly.

A skutečně probíhala v “tajném” režimu? Jak tvrdil někdo z Hradu. Může tak příprava amnestie vůbec probíhat? Když musí být podepsána také premiérem?

A bylo případně z hlediska procedury utajení vše v pořádku? Pracovali na přípravě jen prověření pracovníci na patřičný stupeň utajení?

Zatím je stále jen tajné, kdo se na přípravě amnestie podílel.

Abychom se naivně nedomnívali, že Klaus jen přátelsky poslal své známé a jim podobné do bezpečí – když mohlo jít o chladnokrevný obchod.

A prosím, stejně naivně neočekávejte nějaké pouliční peněženkování. Třeba Klaus hned jak skončí, dostane na svoje další působení ve veřejném prostoru ohromné finanční podpory  od řady lidí, firem….no prostě tak, jak se to dělá…


Více se múžete dočíst v celém článku Nebyla amnestie obchodem?. Nezabudněte si také pročíst ostatní články našeho magazínu.

Byl příspěvek užitečný?

Klikněte na hvězdy pro ohodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím bez hodnocení. Buďte první kdo příspěvek ohodnotí.

Mrzí mě to.

Pomozte to zlepšit.

Lze něco opravit? Jak? Nebo bychom měli článek smazat? Proč?

Zanechat odpověď

Kolik je 15 + 14 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: