Vysoké školy mají nedostatečné kapacity svých oborů

Diskuzní fórum (povinná reklama)

Výstřelkem současnosti je studium vysoké školy. Stalo se to něčím, co je samozřejmostí a zpravidla každý středoškolák uvažuje o tom, že absolvování vysoké školy je samozřejmostí. Naproti takto vysoké poptávce tu máme nabídku vysoké školy. Současný stav je takový, že poptávka značně převyšuje nabídku. Důvodem je, že vysoké školy mají omezenou kapacitu svých studijních oborů. Například právnická fakulta má každým rokem zájemců řádově v tisících a je schopna pojmout maximálně počet studentů, který se pohybuje ve stovkách. Selekci právnická fakulta činí na základě tzv. scio testů, jež ověřují uchazečovi znalosti i nad rámec středoškolského studia. Obdobně to má i filozofická fakulta, kde jsou přijímací zkoušky rovněž tvořeny přijímacím testem. Filozofická fakulta patří mezi vysoké školy, které jsou schopny uspokojit takřka každého, neboť filozofická fakulta disponuje širokou nabídkou oborů.

Byl příspěvek užitečný?

Klikněte na hvězdy pro ohodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím bez hodnocení. Buďte první kdo příspěvek ohodnotí.

Mrzí mě to.

Pomozte to zlepšit.

Lze něco opravit? Jak? Nebo bychom měli článek smazat? Proč?

Zanechat odpověď

Kolik je 5 + 12 ?
Prosím nechte tato políčka jak jsou: